COVID-19-kriisi haastaa meidät etsimään uusia liiketoimintamahdollisuuksia ja – kanavia suomalaisten tuotteiden esittelyyn, koska emme toistaiseksi pääse esittelemään ja markkinoimaan tuotteitamme kansainvälisille messuille tai suoraan päivittäistavarakauppaan. COVID-19-kriisi haastaa myös kansainvälisen päivittäistavarakaupan kauppiaat entistä enemmän etsimään uusia tuotteita digitaalisten kanavien kautta.
Tervetuloa Food from Finland -ohjelman järjestämään webinaariin, jossa esitellään digitaalinen myyntikanava Saksan päivittäistavarakauppaan Go to emma®.
Go to emma® on saksalaisten päivittäiskauppojen ja toimittajien välinen digitaalinen kanava, jonka kautta on mahdollista avata keskusteluyhteys tällä hetkellä yli 800 EDEKA ja REWE -kauppiaaseen Sakassa ja esitellä tuotteitaan suoraan kauppiaille. Kauppias voi tehdä päätökset tuotteiden testauksesta, kampanjoista ja ostosta helposti netin kautta.
Tervetuloa kuulemaan lisää go to emma® -alustan tarjoamista mahdollisuuksista ja Food from Finlandin kehittämästä pilottiprojektista.
Linkki koulutukseen lähetetään kaikille webinaariin ilmoittautuneille. Webinaari on maksuton ja webinaari järjestetään osaksi suomeksi ja osaksi englanniksi.
14:00 Avaussanat
Elina Iso-Oja, Advisor Business Finland
14:10 Esittely go to emma’n® taustoista ja mahdollisuuksista suomalaisille elintarvikeyrityksille
Johanna Pfeiffer, Managing Director FinDe Business Consulting
14:20 Introduction to go to emma®
Tobias Meckel, Team Leader Sales Suppliers, go to emma®, Hamburg Germany
15:00 Tuotteesi logistinen matka Suomesta Saksan päivittäistavarakauppaan
Mika Krieger Teamblue GmbH, Berlin Germany
15:15 Q&A ja yhteenveto
Elina Iso-Oja, Advisor Business Finland
15:30 Webinaari päättyy